Gadżety dla Kocich poddanych

Kotki to śliczne, puchate i wzruszające… pomioty szatana. Decydujesz się na zostanie takiego niewolnikiem z najróżniejszych względów. Bo jara cię ich podły charakter, geniusz i niezależność lub dlatego że naiwnie myślisz że są śmieszne bo zdjęcia z nimi na facebooku zgarniają zawsze pierdyliardy lajków (Kacper S.). Nie wiesz jednak co Cię czeka po podpisaniu cyrografu ze schroniskiem czy hodowlą. Ja Ci dziś to zdradzę i poradzę od razu jak przeżyć w domu opanowanym przez krwiożerczego drapieżnika. W Twoim domu wraz z kotkiem musi zagościć prócz miseczek czy kociej toalety kilka gadżetów ułatwiających doprowadzanie domu do względnego przedkociego ładu i zapobiegających meblowym dramatom. Doceńcie to – ten tekst jest owocem moich 23-letnich badań naukowych i bolesnych próbo-błędów (dziękuję w tym miejscu nieocenionym: Psotce, Plackowi, Kłaczkowi i Debilowi)

Przekup je Drapakowym Pałacem!

Koty odczuwają nieustanny przymus wspinania się na wszystko i ostrzenia szponów również o wszystko. Firany, nogi, meble są dla nich przezabawnymi ściankami wspinaczkowymi, w które wbijają pazury, drapią, biegają po nich w tylko sobie wiadomym celu. Przodkowie tych bestii wypełzli z dżungli, gdzie ich pazury były tępione o konary baobabów (dobra zmyślam, możliwe że to nie były baobaby) a mebli nie było. Zapewnij swojemu mini jaguarowi namiastkę dżungli, a możliwe że ukochana sofa dłużej zostanie w jednym strzępie. Drapakowe Pałace skręcasz własnoręcznie i choć wyglądają trochę frajersko w salonie (choć zawsze można je wykorzystać jako stojak na projektor filmowy, pozdrawiam pomysłowych Adę i Krzysztofa!) koty kochają je jak dzikie. Im bardziej fikuśny, tym więcej zabawy, wspinania i drapania. I sofa cała i bestia ucieszona.

Kliknij i daj wybrać swojej bestii [KLIK]

kot1

Uzbrój się w Furminator!

Lubisz jak na westernach po drodze przewalają się kule z wysuszonej preriowej trawy? Na pewno jednak nie spodobają Ci się kule włosia twojego puchatego sublokatora przetaczające się po: łóżku, podłodze, stole i oczywiście twarzy. Wyjątkowo nie jest to ich wina, starają się jak mogą by całe to swoje wypadające ciągle futro zjadać (i wypluć następnie przy akompaniamencie kaszlu z horroru, na Twojego buta). Pomóc im i sobie możesz w całkiem łatwy sposób – wyczesując na bieżąco. Nie ufaj jednak zwykłym szczoteczkom i grzebyczkom, to podpucha, namachasz się tylko rączką a wkurzony potwór zwieje zostawiając za sobą chmurę puchu. Tu da radę tylko Furminator – urządzenie zaprojektowane w czeluściach piekieł, skuteczne i szybkie (kot nie zdąży ci za tortury przegryźć tętnicy)

Kup w tajemnicy przed swoim sierściuchem [KLIK]

Ubierz Rękawicę Sierściownicę!

Zła wiadomość… Nawet jeśli będziesz swojego puszystego mruczka traktował furminatorem dziesięć razy dziennie, i tak będziesz miał wszystko w kłakach. Do ubrań doskonałe są klejące rolki (szybko policzyłam – mam ich łącznie pięć, w torebkach, w szafach i w korytarzu), przed każdym wyjściem z domu będą najlepszym ci przyjacielem, a przyjaciele od ciebie z domu wychodzący taką potraktowani, prawdopodobnie jeszcze do ciebie przyjdą. Niestety rolka nawet mocy SuperGlu(ta) wymięknie przy Twoich owłosionych sofach, zakłaczonych fotelach i futrzastych zasłonach. Rękawica Sierściownica jest moim najulubieńszym wynalazkiem świata. Niezniszczalna, wygodna i skuteczna. Ubierz, porękawicuj i ciesz się wypoczynkiem, po którym twój zad nie jest bardziej owłosiony niż głowa.

Zobacz jaka stylowa, Rita Hayworth nie ściągałaby [KLIK]

Zaopatrz się w Psik na Sik

Pewnie myślisz że koty w jakikolwiek sposób docenią twoje starania. Nie, nie docenią. Co więcej, jeśli stwierdzą że w ich luksusowej kociej toalecie z daszkiem (której szukałeś przez pół internetu i zapłaciłeś równowartość fajnych zakupów w Zarze) jest jedno mokre ziarenko – nie wejdą do niej. Siki za to wylądują na Twojej ukochanej torbie czy biednej, bogu ducha winnej skarpecie pod stołem. Przetrwasz to z godnością, wierz mi. Po trzeciej torbie, drugim ulubionym kocu i dziesiątej skarpetce zobojętniałam na te ciche złośliwe fochy moczem skrapiane. Psik na sik zapobiegnie transformacji twojego mieszkania w podejrzaną, wilgotną i pachnącą mieszkaniem zwariowanej staruszki spelunkę, a koty odzwyczai od tych mało zabawnych pSIKusów.

Tak, ten psik nazywa się Mr. Smell [KLIK]

kot2

Jeśli nie masz kota siedzisz teraz pewnie zadowolony z oszczędności. Jeśli go planujesz – przyznaję, możesz być nieco wstrząśnięty. Jeśli go masz, rechoczesz cicho i wzruszasz ramionami. Przy boku leży ci potwór – bohater wpisu o niezbędnych gadżetach, który choć drapie, kłaczy i sika, nadal jest najcudowniejszym stworzeniem w twoim domu i władcą wszechświata (albo i na odwrót)

 • gość

  Eh! Mam kota. Okazuje się nie być bestią tak zgrabnie tu opisaną :) furminator- rewela-przyzyczajany systematycznie do niego kot, lubi jak go wyczesuję. Drapak-był w domu wcześniej niż przynieśliśmy kociego lokatora. Rolka-ułatwia życie. Polecam też gumową rękawiczkę,najzwyklejszą zwilżoną wodą. I najważniejsze-polecam RASOWEGO-RODOWODOWEGO kota! Wtedy wiemy czego spodziewać się po kotku :) ja mam brytyjczyka i nigdy nic mi nie zniszczył w domu! Pozdrawiam :)

  • http://www.rebelioshka.pl Dominika

   Jestem niewolnicą trzech brytolków, z czego dwa mieszkają ze mną, jeden z mamą :) Zgadzam się – kotki z hodowli dostajemy już wyuczone i kumate, jednak co kot to charakter(RrrrR) :) Cóż z tego że doskonale wiedzą czego nie powinny – jak im podpadnę, nie ma zmiłuj! Dzięki za radę z gumową rękawiczką (o matko jak to brzmi haha) – muszę spróbować!

 • DoDo

  Witam,moje kocisko ma swój charakterek.Każdy z właścicieli przyzna rację,zawiera w swojej osobowości wszystkie cechy-WCIELONEGO DIABŁA i UKOCHANEGO ANIOŁECZKA-Mój Diabelec(jedno z wielu wielu „delikatnych” imion)potrafi w kilka chwil poprzez swoją mimikę,postawę,ruchy zagrać najbardziej skomplikowane rolę.Pogaworzyć,pokłócić się z panią,poprzekomarzać i oczywiście „palić głupa”-…to nie ja,to na pewno pańcio

  zwalił poduchę…Takie są te nasze gałgany wcielone.

Przeczytaj poprzedni wpis:
sunset-877303
Rebelioshka pyta jak żyć: Pati lata dookoła świata

Zamknij