Jak zrobić dobrego foodporna

W dobie instagrama i wbudowanych weń filtrów, zmieniły się nasze nawyki przedjedzeniowe. Teraz przed posiłkiem, po wymyciu rączek, rączki nas swędzą by chwycić telefon i uchwycić nasz piękny posiłek w kadrze. Ale nie byle jak! To zdjęcie nie nam ma się podobać. My w końcu wiemy jak zajebiście apetycznie wygląda nasza pasza, po konsumpcji nawet możemy stwierdzić czy smakuje równie dobrze. Foodporn ma pobudzić do szaleńczej pracy ślinianki naszych znajomych. Jako doświadczona, szczująca jadłem na instagramie menda, mam dla Was kilka rad, jak pierdyknąć fotę jedzonku, by wyglądało na lepsze i ładniejsze niż często jest (uprzedzam złośliwców, ja mam ułatwione zadanie, bo gotuję smacznie!).

image

1. POHAMUJ SIĘ!

Obżartuchu, najpierw fota! Nie ważne jak jesteś głodny i jak bardzo już chlapiesz śliną po stole. Foodporna robisz PRZED konsumpcją! Nikogo nie poruszy wyssana kostka po kurczaku czy okruchy po bezglutenowej modnej pizzy. Jeżeli na talerzu znajduje się gorący posiłek, odczekaj aż wystygnie – para może spieprzyć tak pożądaną ostrość obrazu.

 2. TALERZ DECOR

Jeżeli dostałeś w knajpie gotową kompozycję jak z Top Chefa na talerzu, masz fart. W domu zadbaj o to sam. Zakasaj rękawki, odgarnij grzywę. Porozrzucaj nonszalancko rucolę (tak, aby było widac że to rucola), na sałatkę jebnij kilka ziaren słonecznika, jak się mięso nie świeci, muśnij nieco oliwą. Jak masz na talerzu za mało kolorów, pokrój fikuśnie pomidorka, przyprósz go bazylią (smartfony lubią bazylię) i kolorowym pieprzem.

fwfq

 3. ZADBAJ O KADR

Jeżeli dałeś radę z poprzednimi punktami, naprawdę ciężko będzie zrobić kiepskie zdjęcie. Popatrz na stół. Jak ładny i pasuje do talerza, możesz zrobić piękne zdjęcie z perspektywy. Jeśli jest upierdolony jak blat Durczoka, skup obiektyw tylko na talerzu. Jeżeli masz pod górkę i talerz również wygląda niewyjściowo, machnij apetyczne makro pomidorka koktajlowego posadzonego na wzgórzu z puree ziemniaczanego.

4. DIABEŁ TKWI W SZCZEGÓŁACH

By mieć pewność, że Twoje zdjęcie wzbudzi zachwyt i zazdro, pomyśl zawczasu jak odciągnąć uwagę od ewentualnych, przegapionych niedociągnięć. Panowie mogą pierdyknąć talerz na tle siedzącego przed nimi biustu partnerki, ewentualnie uchwycić na talerzu elegancki logotyp fancy knajpy. Panie mają łatwiej, polecam przy świeżym manikjurze wyeksponować paznokcie zdobiące palce trzymające talerzyk, ewentualnie trzymać talerzyk w powietrzu, wysuwając spod niego w kadr fikuśny bucik na obcasie albo pociesznego kapciucha – króliczka.

 Voilà! A teraz #omnomnom

Foodporny pochodzą z mojego osobistego instagrama [klik]

imageewe

  • Maja Spiwak

    Najlepiej =)))

Przeczytaj poprzedni wpis:
1111111
Krupnik

Zamknij